Azért szervezték meg, mert úgy gondolják, Magyarországon ma az összefogásból van a legnagyobb hiány. A rendezvény a kisváros környezettudatos jövőképébe is illeszkedik.
Azért szervezték meg, mert úgy gondolják, Magyarországon ma az összefogásból van a legnagyobb hiány. A rendezvény a kisváros környezettudatos jövőképébe is illeszkedik.
Szombat délután először rendeztek Bükfürdőn Összefogás Napját. Az ingyenes eseményre helyiek, környékbeliek és itt nyaralók egyaránt érkeztek, hogy végigmenjenek egy három állomásból álló pályán.
A rendezőknek az időjárás is kedveskedett: a vállalkozó kedvű családi és baráti társaságok, iskolai közösségek és egyéni vándorok kellemes napsütésben tehették meg több kilométeres távot, hogy begyűjtsék a nyitás előtt álló Kristálytorony, a golfpálya és a felnőtt játszótér pecsétjeit.
„Azért szerveztünk Összefogás Napját, mert úgy gondoljuk, összefogásban van ma a legnagyobb hiány Magyarországon és a szűk régiónkban is” – mondta a helyszínen Balogh Károly, a rendezvényt szervező helyi TDM menedzsere, hozzátéve, hogy az összefogás szó a jelenen kívül a jövőnek is szól, hiszen összefogás kell ahhoz, hogy a fenntartható, környezettudatos fejlődés ne csak lózung legyen.
Bükfürdőn például a TDM úgy határozza meg az újabb fejlesztéseket és úgy szervezi a rendezvényeket, hogy azok egészséges, benzingőzmentes miliőt biztosítsanak mind az itt lakóknak, mind az ideérkező turistáknak.
Ebbe a sorba illeszkedik az Összefogás Napja is, mely egy rendezvénysorozat nyitóeleme. A részvevők mozognak, kerékpároznak, és indirekt hozzájárulnak a környezet zöldebbé tételéhez, Bükfürdő "felvirágoztatásához", hiszen a TDM vállalta, hogy a résztvevők száma alapján fákat és virágokat ültet.
Balogh Károly elmondta: a pályát úgy jelölték ki, hogy a játékosok megismerkedjenek Bük új nevezetességével, a nyitás előtt álló Kristálytoronnyal, amely nemcsak Magyarországon, de egész Közép-Európában egyedülálló.
A második helyszínen, a golfpályán arra igyekeztek rávilágítani, hogy a golf közel sem olyan drága sport, mint amilyennek az emberek gondolják, a gyakorlópálya például olcsóbb, mint egy tekézés.
A Bükfürdő-kvíz segítségével pedig a helyiek figyelmét is szeretnék felhívni Bük páratlan értékeire.